O nás

Příběh firmy

Poskytovat privátní zdravotní péči byl odjakživa můj sen. Firmu jsem založil v roce 2020 a už od začátku jsem měl v hlavě přesnou představu, co, jak a proč chci lidem nabízet:

Ačkoli mne medicína jako obor fascinuje, celou svou kariéru se cítím nespokojený ve státním socialistickém, přeregulovaném a místy nelidském zdravotnictví. A tak abych jen nekritizoval, rozhodl jsem se, že budu ostrůvkem pozitivní deviace a půjdu příkladem.

Chtěl jsem založit zdravotnické zařízení, které nabízí péči podle moderních poznatků vědy, avšak aplikované lidským způsobem a v partnerském vztahu ke klientovi a jeho příbuzným. Pacient je pro mě především klient a jen on má právo se rozhodnout, co si pro své tělo a svůj život přeje. Já, jako lékař, pacientovi dodávám pravdivé informace o jeho zdravotním stavu, o možnostech vědy a medicíny a v jeho svobodném rozhodnutí ho provázím, aniž bych ho soudil.

Hranice naší péče vymezují pouze strany trojúhelníku. Jinými slovy, klientům nabídneme to nejmodernější na trhu, on se rozhodne podle svého vlastního uvážení, a pokud to nenaráží na hranice etiky a legality, vytvoříme společný léčebný plán.

Zákony ČR
Etika
a morálka
Hranice
vědeckého
poznání
Péče o Vás
Přání pacienta

Šluknov

Úžasné místo. Člověk musí Sudety milovat, mít k nim vztah. Přesto je to velká náhoda, že jsem zakotvil zrovna ve Šluknově. Po návratu do vlasti jsem se chtěl etablovat v Libereckém kraji, neboť v Liberci mám rodinu a chtěl jsem jí být nablízku. Ale v našem přeregulovaném státě nerozhodují svobodný trh a preference pacientů, ale úřady a pojišťovny. Když jsem zjistil, že v Libereckém kraji nelze z důvodu regulace žádnou ambulanci otevřít, ani koupit, myslel jsem, že se vrátím zpět do Německa a ordinaci si otevřu tam. Jen zcela náhodou mi jeden kolega poradil Šluknov, místo, které trpí nedostatkem lékařů a kde mi úřady i pojišťovny umožní realizovat můj projekt. V dubnu roku 2020 jsem začal zařizovat otevření chirurgické ambulance na zelené louce a v dubnu roku 2021 jsem zahájil její provoz. Ano, asi rok trvá v ČR otevření nové ordinace. A to přesto, že mi úřady byly nakloněny a vše šlo hladce.

Pojišťovny

Máme smluvní vztah se všemi zdravotními pojišťovnami, které uvítaly s nadšením, že jejich klientům chceme nabízet péči na vysoké odborné úrovni. Tedy, skoro se všemi… Ze sedmi zdravotních pojišťoven se totiž jedna pojišťovna rozhodla, že Šluknovský výběžek má lékařů dost a další by byl už příliš a že by bylo nehospodárné povolit provoz dalšímu zařízení. Nejsem si jist, zda kdokoli z managementu této pojišťovny už někdy ve výběžku byl nebo tu bydlel nebo tu má rodinu či příbuzné. Jisté je, že pobočku má příslušná pojišťovna až v daleké Praze a výběžek umí sotva najít na mapě České republiky. Tito lidé se tedy od stolu rozhodli, že s námi neuzavřou smlouvu a že jejich klienti nemají nárok na péči v našem zařízení. Můj názor je, že neznají situaci a jejich rozhodování řídí jiné faktory než snaha nabídnout klientům široké portfolio zdravotnických zařízení. Čím méně možností, tím méně péče. A neléčený klient, který nemůže dojet do Prahy, je pro tuto pojišťovnu jasný zisk. Jsme tedy nuceni klientům této pojišťovny doporučit jiné zdravotnické zařízení. Pokud klienti této pojišťovny přesto trvají na péči u nás, mají v zásadě dvě možnosti: buď uhradí péči v hotovosti bez nároku na úhradu z veřejného pojišťovacího systému, nebo se přehlásí ke kterékoli z šesti ostatních pojišťoven.

Co je Chirurgie

Naše ordinace má oficiálně odbornost „501 - chirurgie”. Co je ve skutečnosti problém řešitelný na chirurgii, se obtížně vymezuje. Každý lékař se snaží pomoci svému klientovi podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, u nás nikdy neuslyšíte výrok, že vaše nemoc není náš problém. Pokud si nebudeme s nějakou diagnózou vědět rady, rádi vás přesměrujeme na jednoho z našich kolegů, kteří se na danou oblast specializují. My především provádíme drobné chirurgické zákroky v lokální anestezii v naší ambulanci, větší chirurgické operace provádíme v celkové narkóze v Lužické nemocnici Rumburk, se kterou máme excelentní partnerské vztahy. Pomůžeme vám od bolestí zad, kloubů, svalů, drobných i větších zranění, až po bolesti břicha. Zabezpečíme péči o chronické rány a jsme schopni vám nabídnout i širokou paletu estetických zákroků. Plastické operace nabídneme v součinnosti s našimi odbornými kolegy atestovanými v oboru plastické chirurgie.

Za co se platí?

Existují činnosti lékaře, které nehradí zdravotní pojišťovna. Jedná se o výkony estetické chirurgie a různé posudkové činnosti, prohlídky na vlastní žádost a pro zahraniční pacienty bez platného pojištění v České republice, poradenské a administrativní služby v medicíně. Akceptujeme platby v koruně české, v polském zlotém, v euru, v Bitcoinu, Litecoinu a Moneru.

Galerie